Co to jest pleśń?

 

Niestety wiele osób ma problem z wilgocią i pleśnią w swoich domach. Często jest to widoczne w piwnicach oraz innych mokrych pomieszczeniach.

Przez długi czas nie było możliwości remontu piwnicy za pomocą skutecznego systemu izolacji wewnętrznej zapobiegającemu wilgoci i pleśni. Skamol oferuje gotowe rozwiązanie w postaci  SkamoWall, który jest unikalnym systemem do izolacji wewnętrznej Twojej piwnicy. System nie tylko eliminuje i usuwa pleśń na ścianach, ale także zapobiega jej ponownemu powstaniu. Stosując SkamoWall możesz skutecznie poprawić klimat w pomieszczeniu, eliminując wilgoć i pleśń.

Pleśń nie powoduje natychmiastowego uszczerbku na zdrowiu. Jeśli jednak przebywasz w pokoju z pleśnią przez dłuższy czas, prawdopodobnie wpłynie to na Twoje zdrowie. Dotyczy to zwłaszcza osób z astmą, katarem siennym i innymi alergiami. Reakcje na pleśń są różne, ale objawami są zazwyczaj ból głowy, trudności z koncentracją, podrażnienie oczu, zmęczenie, zawroty głowy, zatkany nos, ból gardła oraz zaczerwienienie lub pieczenie skóry.

W Niemczech system SkamoWall znalazł zastosowanie i sprawdza się już od 20 lat.  Zauważono, że problemy z wilgocią i pleśnią zostały wyeliminowane po montażu SkamoWall. Jest to wyraźny dowód skuteczności tych systemów.

Twoja piwnica stanie się bardziej użyteczna, kiedy zamontujesz to, co nazywamy najlepszym wewnętrznym systemem do izolacji piwnic. Osiągniesz przyjemniejszy i bardziej komfortowy klimat w pomieszczeniu, nawet w pomieszczeniach gospodarczych. Co więcej, całkowicie pozbędziesz się wszelkich problemów z pleśnią.

Chcesz wiedzieć więcej?