System izolacji wewnętrznej All in one

 

SkamoWall to kompleksowe rozwiązanie do ocieplania budynków od wewnątrz. Podstawowym elementem systemu jest płyta krzemianowo-wapniowa SkamoWall Board. Płyty należy montować z wykorzystaniem pozostałych składowych systemu.

Właściwości SkamoWall

 • Regulacja wilgoci
  SkamoWall ma silne właściwości kapilarne. Oznacza to, że wilgoć przenoszona jest z zimnej strony ściany na stronę ciepłą, skąd jest uwalniana do pomieszczenia.

 • Zapobieganie pleśni
  W Instytucie Technicznym zbadano zdolność systemu w zakresie hamowania rozwoju pleśni. Po siedmiu tygodniach od montażu na powierzchni SkamoWall pleśń się nie pojawiła.

 • Izolacja
  SkamoWall pozwala obniżyć zużycie energii nawet o 70% w porównaniu z przeciętną, nieizolowaną ścianą z cegły.

 • Ochrona przeciwpożarowa
  Ognioodporność płyt Skamowall Board została zaklasyfikowana do najwyższej klasy A1 według europejskiej klasyfikacji ogniowej zgodnej z normą EN 13 501. Oznacza to, że płyty SkamoWall Board są materiałem niepalnym.

 

Izolacja od wewnątrz

W przeciwieństwie do tradycyjnie stosowanych rozwiązań ocieplenia od wewnątrz system SkamoWall rozwiązuje zarówno problemy z termoizolacją jak i regulacją wilgotności w przypadku źle izolowanych ścian.

Dzięki swojej wyjątkowej budowie, płyty krzemianowo- wapniowe SkamoWall Board absorbują wilgoć. Gdy wilgotność w piwnicy jest na właściwym poziomie, system uwalnia wilgoć z powrotem do pomieszczenia w postaci pary.

SkamoWall to unikalny system doskonale nadający się do wewnętrznej termomodernizacji i renowacji piwnic.

 

Kompleksowy system do izolacji ścian

SkamoWall to kompleksowe rozwiązanie do izolacji wewnętrznej piwnic. Podstawowym elementem systemu są płyty krzemianowo-wapniowe SkamoWall Board. Aby uzyskać najlepsze efekty, płyty należy montować z wykorzystaniem pozostałych produktów specyficznych dla systemu. 

Uzyskaj lepszy klimat wewnętrzny w piwnicy dzięki kompleksowemu systemowi SkamoWall.

 

Zalety systemu SkamoWall

 • Płyty można łatwo przenosić
  Płyty SkamoWall Board są bardzo lekkie, dlatego łatwo nimi operować. 

 • Pomieszczenia w piwnicy można odnowić samodzielnie.
  Montaż SkamoWall jest szybki i prosty. Dlatego można zająć się kolejno poszczególnymi pomieszczeniami. 

 • Minimalne utrudnienia mieszkalne
  Zapewnienie zastępczego zakwaterowania dla mieszkańców jest w większości przypadków niepotrzebne, ponieważ montaż przebiega szybko i łatwo. 

 • Zrównoważona utylizacja odpadów
  Materiał wykonany jest z naturalnych składników, a ewentualne odpadki nadają się do utylizacji zgodnie z lokalnie obowiązującymi zasadami zagospodarowania odpadami.

 • Łatwy w obróbce materiał
  Płyty SkamoWall Board nadają się do obróbki przy użyciu popularnych narzedzi ręcznych służących do docinania elementów do żądanych wymiarów. 

 • Mocowanie mechaniczne elementów w płytach SkamoWall
  Telewizor, kaloryfer i inne sprzęty można mocować bezpośrednio w płytach SkamoWall. Zaleca się stosowanie kołków rozporowych.

Chcesz wiedzieć więcej?