Izolacja zewnętrzna

 

Eliminacja zimna, wilgoci i pleśni w procesie termicznej renowacji budynków, mieszkań i domów może być czasochłonna i kosztowna. 

W większości przypadków izolacja zewnętrzna jest związana z koniecznością stosowania czasochłonnych i drogich rozwiązań. Jest to spowodowane faktem, że izolację montuje się w ramach remontu elewacji. Wybór tego rozwiązania to m.in.:

 • Wysokie koszty rusztowań
  Montaż i wynajem rusztowania koniecznego do wykonania remontu elewacji zewnętrznej to przedsięwzięcie kosztowne i kłopotliwe.

 • Uciążliwy hałas związany z pracami remontowymi
  Remont elewacji zewnętrznej powoduje hałas i zakłóca spokój mieszkańców, gdy robotnicy wiercą, przykręcają i montują elementy na elewacji.

 • Czasochłonny proces budowlany
  Realizacja remontu elewacji od jego rozpoczęcia do zakończenia wymaga czasu. Remont jest również dokuczliwy dla mieszkańców, którzy za oknem widzą tylko rusztowania, a wokół materiały budowlane.

 • Niezadowolenie mieszkańców
  Ogólnie rzecz biorąc, prawdopodobieństwo niezadowolenia mieszkańców jest wysokie. Skargi na robotników, hałas i inne utrudnienia automatycznie budzą niezadowolenie mieszkańców- a w konsekwencji powodują kłopoty i nieprzyjemne sytuacje dla administracji budynku. 

 

Rozwiązaniem Twoich problemów jest izolacja wewnętrzna. SkamoWall Living to system izolacji wewnętrznej opracowany i wyprodukowany przez Skamol. Został opracowany w taki sposób, aby był dla Ciebie łatwy, prosty i szybki w montażu.

 

Problemy z chłodem i wilgocią w budynkach wielopiętrowych i domach

W starszym budownictwie często występują przestarzałe rozwiązania konstrukcyjne, zwłaszcza w ścianach zewnętrznych i szczytowych. Tradycyjne metody izolacyjne mogą często wywoływać nieprzyjemne skutki dla samego budynku a także dla jego mieszkańców. Są one związane z niekomfortowym klimatem wewnętrznym  i problemami z wilgocią. Uszkodzenia budynku w wyniku zawilgocenia mogą prowadzić do rozwoju pleśni, a ta ma szkodliwy wpływ na zdrowie mieszkańców. 

Dzięki wewnętrznej izolacji unikniesz konsekwencji wynikających z przestarzałych konstrukcji. Instalując izolację wewnętrzną będziesz mógł zamontować system SkamoWall Living bezpośrednio na istniejących już ścianach i korzystać z zalet naszych płyt krzemianowo- wapniowych.

 

Oto na czym polega problem w wielu miejscach

Wewnętrzna powierzchnia źle izolowanej ściany pozostaje zazwyczaj zimna przez większą cześć sezonu zimowego. Gdy ciepłe, wilgotne powietrze z mieszkania zderza się z zimną powierzchnią, zawarta w nim para wodna ulega skropleniu, a woda gromadzi się w ścianie.

W ten sposób pojawiają się trzy problemy:

 • Zimna ściana sprawia, że siedzenie przy niej jest nieprzyjemne- często widzimy, że sofy i podobne meble są odsunięte od ścian, ponieważ opieranie się o zimną powierzchnię jest mocno niekomfortowe.

 • Skroplona para wodna, a w konsekwencji woda wnikająca w ścianę, zwiekszają ryzyko rozwoju grzybów pleśniowych, stwarzając dla nich idealne warunki.

 • Straty ciepła przez ścianę są bardzo wysokie, co widać na rachunkach za ogrzewanie.

 • Warunki te będą miały negatywny wpływ na klimat w pomieszczeniu.

 

Zastosuj --Skamo--Wall Living

Izolacja od wewnątrz z wykorzystaniem płyt SkamoWall Living- i problemy znikają.

W przeciwieństwie do tradycyjnie stosowanych rozwiązań ocieplenia od wewnątrz system SkamoWall Living rozwiązuje zarówno problemy z termoizolacją, jak i regulacją wilgotności w przypadku źle izolowanych ścian. 

Elementem nośnym systemu SkamoWall Living jest płyta krzemianowo- wapniowa SkamoWall Living Board, która dzięki swojej wyjątkowej budowie wchłania wodę zgromadzoną w zawilgoconej ścianie. Ponadto po zamontowaniu systemu płyty SkamoWall Living Board absorbują wilgoć gromadzącą się w słabo wentylowanych mieszkaniach lub pomieszczeniach. Gdy wilgotność w mieszkaniu  jest na właściwym poziomie, system uwalnia wilgoć z powrotem do pomieszczenia, zamiast akumulować ją wewnątrz ściany.

Ta wyjątkowa właściwość czyni system SkamoWall Living doskonałym rozwiązaniem do ocieplania budynków od wewnątrz.

Chcesz wiedzieć więcej?