Wiedza

Wilgoć w domu a zdrowie

O zdrowie swoje i naszych najbliższych powinniśmy się troszczyć najbardziej. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak nasze najbliższe otoczenie nam szkodzi, a pozornie bezpieczny dom może mieć bezpośredni wpływ na samopoczucie i stan zdrowia.

Więcej...

Farba na pleśń

Kiedy na ścianach pojawia się pleśń, w panice szukamy sposobu na zamaskowanie nieestetycznego efektu. Producenci oferują wiele farb, którymi można pokrywać pleśń, bez wcześniejszego jej zlikwidowania. Czy takie rozwiązanie jest właściwe?

Więcej...

Środek na grzyb na ścianie

Kiedy na ścianie pojawia się grzyb, chcemy jak najszybciej pozbyć się go wszelkimi dostępnymi środkami. Musimy jednak pamiętać, że samo usunięcie skutków nie likwiduje problemu, należy więc działać rozsądnie i metodycznie.

Więcej...

Osuszanie budynków/pomieszczeń

Kiedy do naszego domu dostała się woda lub wilgoć, musimy podjąć decyzję jaka metoda osuszania pomieszczeń będzie najlepsza. Nie chodzi bowiem tylko o bieżące osuszenie nagromadzonej wilgoci, ale również o wyeliminowanie jej przyczyn i zapobieganie skutkom zawilgoceń.

Więcej...

Jak pozbyć się pleśni na ścianach

Pleśń na ścianach to przykry widok i zapach, a przede wszystkim zjawisko groźne dla zdrowia domowników. Jak w przypadku każdego grzyba, także pleśń może być przyczyną chorób, np. Alergii. Czy z pleśnią na ścianach można poradzić sobie samodzielnie?

Więcej...

Ocieplenie mieszkania / domu od wewnątrz

Decyzję o ociepleniu mieszkania podejmujemy z różnych względów, jednak pierwsze o czym musimy zadecydować to czy ocieplamy mieszkanie od wewnątrz czy od strony elewacji.

Więcej...

Ocieplenie ściany od wewnątrz

Dobre ocieplenie domu to ochrona dla domowników i komfort użytkowania pomieszczeń. Właściwie ocieplenie domu od wewnątrz zapobiega też powstawaniu na powierzchni ścian pleśni i grzybów, które powstają w wyniku zawilgocenia. Ocieplenie wewnętrzne jest łatwym i szybkim sposobem na poprawę komfortu domowników.

Więcej...

Pleśń na ścianach

Pleśń na ścianach to problem, któremu trudno zapobiec, a jeszcze trudniej na stałe wyeliminować. Nie dość, że zaatakowana ściana odstrasza swoim wyglądem, to pleśń niszczy jej powierzchnię, wydzielając nieprzyjemny zapach. Co jednak najważniejsze, pleśń niekorzystnie wpływa na stan zdrowia domowników.

Więcej...

Wilgoć w mieszkaniu/wilgoć w pokoju

Zawilgocenie murów to problem, który zauważamy dopiero, gdy spowoduje ono trudne do likwidacji skutki. Aby do nich nie dopuścić, warto poznać przyczyny, aby zawilgocenie ścian nie spowodowało zniszczenia budynków i utraty zdrowia.

Więcej...

Grzyb na ścianie/grzyb w mieszkaniu

Kiedy grzyb atakuje nasz dom, działamy chaotycznie, często próbując zlikwidować skutki zamiast źródło jego powstawania. Aby go wyeliminować i nie dopuścić do ponownego powstania, należy poznać przyczyny i działać profilaktycznie.

Więcej...

Ocieplenie mieszkania / domu od wewnątrz

Decyzję o ociepleniu mieszkania podejmujemy z różnych względów, jednak pierwsze o czym musimy zadecydować to czy ocieplamy mieszkanie od wewnątrz czy od strony elewacji.

Więcej...

Poznaj swojego przeciwnika

Odmiana grzyba domowego jest znacznie bardziej groźna dla naszego budynku niż dla użytkownika lokalu. W bardzo krótkim czasie mogą spowodować ogromne zniszczenia elementów drewnianych i drewnopochodnych w naszych budynkach. Najbardziej zagrażają budynkom, których elementy konstrukcyjne są wykonane z drewna.

Więcej...

Innowacyjność systemu Skamowall

Przeznaczeniem systemu Skamowall® jest zapewnienie odpowiednich parametrów wilgotnościowych i termicznych w przestrzeniach użytkowych człowieka w momencie, gdy nie jest możliwości stosowanie izolacji zewnętrznej. Dzięki swoim właściwościom fizycznym stanowi nieocenione i skuteczne narzędzie do walki z grzybami pleśniowymi.

Więcej...

Masz pytanie?

Z chęcią odpowiemy na pytania dotyczące radzenia sobie z wilgocią, pleśnią oraz termoizolacją wewnątrz budynku.

tel. +48 32 793 70 29
easterneurope@skamol.com