Innowacyjność systemu Skamowall

Płyta Skamowall® jest produktem bezpiecznym dla środowiska i przyjaznym dla zdrowia – bezwłóknisty. Proces powierzchniowego utwardzania i autoklawizacji w fazie produkcji sprawiają, że płyta Skamowall® jest produktem niepylącym.

Na polskim rynku nie ma podobnych materiałów. W porównaniu do płyt kartonowo-gipsowych płyta ma wysoki współczynnik pH=10,3, który dodatkowo uniemożliwia porost    pleśni. Pod względem jakościowym system Skamowall® jest konkurencyjny do takich płyt. Wdrażana technologia jest innowacyjna względem oferty już istniejącej na rynku. Właściwości oraz parametry techniczne bezwzględnie przesądzają o jego przewadze nad innymi produktami w branży izolacyjnej.

Zarówno klej jak i płyty mają bardzo wysoką kapilarność, co oznacza, że ewentualnie powstająca wilgoć zostaje odprowadzona na powierzchnię płyty nie tracąc przy tym swoich właściwości mechanicznych. Zdolność do transportu wody odbywa się znacznie szybciej niż prędkość kondensacji, dlatego w przeciwieństwie do innych materiałów (tj. wełna mineralna, pianka) system Skamowall® to doskonały materiał izolacyjny, który reguluje wilgotność w pomieszczeniu.

Takie parametry techniczne jak niski opór dyfuzyjny – 2,5, gęstość – 225[kg/m3] oraz wytrzymałość na ściskanie – 2,6[MPa] odgrywają tu bez wątpienia jedną z ważniejszych funkcji uzyskując doskonały parametr przewodności cieplnej λ – 0,06[W/mK], a tym samym przyczyniając się do skutecznej termoizolacji ścian.

Wniosek: wątpliwości, jakie zazwyczaj pojawiają się przeciwko izolacji wewnętrznej, są bezpodstawne!

Produkcja oraz jakość płyt jest potwierdzona certyfikatem CE Certyfikat numer 0845-CPD-CXO10001 oraz posiada atest PZH hK/B/0679/01/2013. Dodatkowo płyta Skamowall® spełnia wymogi z zakresu higieny radiacyjnej: Nr HR/B/80/2013 oraz jest zgodna ze specyfikacja techniczną PN-EN 14306 – Wyroby do izolacji cieplnej wyposażenia budynków i instalacji przemysłowych.

Wysoka jakość materiału, parametry techniczne oraz certyfikaty potwierdzają nowoczesność produktu, dlatego też 11 marca na Międzynarodowych Targach BUDMA, system Skamowall® został wyróżniony i zdobył nagrodę TopBuilder 2014, tym samym podkreślając jego innowacyjność na rynku budowlanym.

Wróć