Moist Wall

SkamoWall to izolacja, która poprawia warunki klimatyczne w pomieszczeniu

Izolacja jest tradycyjnym sposobem na ograniczenie strat ciepła, a tym samym obniżenie rachunków za energię. Jednakże wraz ze wzrostem świadomości na temat negatywnych konsekwencji nieodpowiednich warunków klimatycznych w pomieszczeniach, wymagania dotyczące izolacji są obecnie coraz większe.

SkamoWall to izolacja, która rozwiązuje problemy związane z wilgocią i pleśnią

W przeciwieństwie do wielu tradycyjnych stosowanych sposobów izolacji, SkamoWall rozwiązuje problemy związane z wilgocią i pleśnią, zapewniając w ten sposób prawidłowe warunki klimatyczne w pomieszczeniu.

Kombinacja płyt SkamoWall Board wykonanych z krzemianu wapnia i produktów dedykowanych do systemu SkamoWall o właściwościach otwartych na dyfuzję oznacza, że wilgoć jest regulowana, a pleśń zostaje wyeliminowana.

Montaż SkamoWall odbywa się po wewnętrznej stronie ściany, co sprawia, że prace montażowe mogą zostać wykonane zarówno przez nas samych jak i przez profesjonalnych rzemieślników.

Izolacja zewnętrzna 

Izolacja zewnętrzna, często nazywana izolacją elewacyjną, to metoda izolacji ścian zewnętrznych budynku polegająca na umieszczeniu materiału izolacyjnego na zewnętrznej stronie ściany i pokrycie go nową elewacją.

Celem izolacji zewnętrznej jest zazwyczaj poprawa konstrukcji budynku, podobnie jak niektóre rodzaje izolacji zewnętrznej mogą chronić konstrukcję budynku przed zimnem i wilgocią.

Izolacja zewnętrzna może być skomplikowana i kosztowna, ponieważ konieczne może okazać się uwzględnienie nośności ścian zewnętrznych, prac związanych z rusztowaniami itp. Ze względu na to, że izolacja zewnętrzna może wpływać na wygląd i geometrię budynku, przed rozpoczęciem projektu może być wymagana zgoda władz lokalnych.

Izolacja wewnętrzna

Gdy materiał izolacyjny jest umieszczony po wewnętrznej stronie ścian budynków, nazywa się to izolacją wewnętrzną. Ten rodzaj izolacji może być bardziej praktyczny, zwłaszcza jeśli chcesz zachować wygląd elewacji lub jeśli dostęp do zewnętrznej części budynku jest utrudniony, np. w piwnicach lub budynkach wielopiętrowych.

Powszechnie stosowaną metodą izolacji wewnętrznej jest ściana izolacyjna z paroizolacją.

Ściana izolacyjna to rozwiązanie izolacji wewnętrznej składające się z kilku warstw, które należy układać jedna po drugiej. Ściana izolacyjna jest zbudowana wokół szkieletu z drewna lub stali i jest montowana bez łączenia do ściany zewnętrznej, gdzie nie ma izolacji. W ścianie izolacyjnej znajduje się wnęka wypełniona co najmniej 50 mm. Wełna izolacyjna, paroizolacja, będąca warstwą z folii z tworzywa sztucznego, zapobiegającą przenikaniu wilgoci do ściany, a następnie dwie warstwy płyt gipsowo-kartonowych o grubości od 12,5 mm do 13 mm. Po zamontowaniu ściany izolacyjnej można zastosować farbę lub inny rodzaj powłoki.

Jeśli w budynku występują problemy z wilgocią lub pleśnią, to rozwiązanie ze ścianami izolacyjnymi może być problematyczne, ponieważ wilgoć i pleśń będą nadal obecne za paroizolacją, a w następstwie mogą ponownie pojawić się na ścianach.

Izolacja muru szczelinowego

Izolacja muru szczelinowego to metoda polegająca na izolacji pustych przestrzeni istniejących w konstrukcji budynku. Dla przykładu może to być przestrzeń między ścianami lub między sufitem a dachem. Wnęki są zazwyczaj izolowane materiałem o dobrych właściwościach izolacyjnych, takich jak wełna szklana lub wełna mineralna.

Celem izolacji ścian szczelinowych jest poprawa właściwości termoizolacyjnych budynku, a tym samym zmniejszenie strat ciepła i zużycia energii.

Izolację muru szczelinowego można wykonać poprzez wywiercenie otworów w konstrukcji i wstrzyknięcie materiału izolacyjnego do pustych przestrzeni.